Які основні правила сексуальної безпеки, з якого віку їх вводити?
Діти переймають правила, дивлячись на батьків. Слова дорослих не мають розходитись з їхніми вчинками. Батьки показують приклад дитині як мити руки, прибирати, проявляти емоції, вирішувати конфлікти і т.д.
Тому і в сексуальному вихованні батьки в першу чергу мають звернути увагу на себе. Чи поважають вони свої межі? Чи оберігають дитину від свого сексуального життя? Не проявляють насильство перед чи над дитиною?
БАНОЧКА ЩАСТЯ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОГО МИСЛЕННЯ У ДІТЕЙ.
Оптимістичний настрій допомагає дітям рости більш здоровими і стати творчими, позитивними і незалежними в майбутньому. У всіх нас бувають важкі часи, які можуть тривати дні, тижні або навіть місяці.
Пережити такі періоди людям допомагає позитивне мислення, ефекти якого науково підтверджені...
Спілкування – це передача інформації від однієї людини до іншої.Для батьків дуже важливо мати можливість відкрито й ефективно спілкуватися зі своїми дітьми. Не варто забувати, що діти вчаться спілкуватися, спостерігаючи за своїми батьками. Якщо батьки спілкуються відкрито й ефективно, є велика ймовірність, що і їхні діти будуть чинити так само. Пам'ятайте: хороші комунікативні навички здатні принести користь на все життя.
Стрес – це реакція організму на подразнення, де подразником є ситуація. Більшість дітей сьогодні перебуває під впливом стресу, оскільки посилюється психічна діяльність дитини у зв’язку з необхідністю засвоєння і переробки великого обсягу інформації (інформаційний стрес). Виникає перенапруження фізіологічних систем організму під впливом емоційних чинників (емоційний стрес).
Чи потрібно вчити свою дитину давати здачі? Як навчити її відстоювати свої інтереси? Для багатьох батьків це питання стає каменем спотикання у вихованні, але все таки необхідно виховати у своїх дітей уміння завжди домовитися і вийти із ситуації без бійки
Самооцінка — це критерії, за якими людина оцінює саму себе, свої якості, здібності та місце серед інших людей.
Саме від самооцінки залежить впевненість дитини у власних можливостях, легкість у спілкуванні з людьми і життєві досягнення.
Календар турботи про себе
Рекомендації психолога Світлани Ройз
…завдяки цим простим практикам, ми повертаємо собі контакт з реальністю. Лише так ми можемо відновити доступ до ресурсності.